Prezentujemy poniżej aktualny ranking sokowirówek. Zestawienie powstało na podstawie popularności urządzeń. Przy każdym produkcie znajduje się odnośnik, który prowadzi do listy sklepów z wybraną sokowirówką. Ranking aktualizujemy kilkanaście razy w miesiącu.
*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarce skapiec.pl (większa popularność, wyższa pozycja).
Znaczenie parametrów ujętych w rankingu
Liczba prędkości: część sokowirówek może pracować jedynie ze stałą prędkością, która zdefiniowana jest przez producenta. Zdecydowana większość modeli umożliwia jednak skokową zmianę prędkości. Wśród dostępnych urządzeń znajdziemy takie o 2, 3, 4, albo 5 biegach. Im jest ich więcej, tym jesteśmy w stanie bardziej precyzyjnie dopasować obroty, do aktualnie obrabianych owoców / warzyw. W sprzedaży dominują sokowirówki z 2 biegami, o czym zresztą możesz się przekonać analizując ranking powyżej.
Moc urządzenia: im urządzenie posiada większą moc, tym jest w stanie radzić sobie z bardziej twardymi produktami. Na rynku dostępne są modele o bardzo dużej rozpiętości tego parametru - od 150 do nawet 2 000 W. Z miękkimi owocami i warzywami takimi jak pomidory, jabłka, ogórki, gruszki, da sobie radę już sokowirówka 200 - 300 Watowa. Natomiast selery, marchew, buraki, pietruszka, to konieczność zakupu urządzenia przynajmniej 400 Watowego. Warto jeszcze dodać, że modele o mocy większej niż 1000 W, dedykowane są bardziej profesjonalnym zastosowaniom, gdzie po pierwsze muszą sobie radzić z bardzo wyszukanymi produktami, a po drugie muszą pracować przez długi czas.
W tym roku posadziłam pierwszy raz warzywa w przydomowym ogródku - jest to marchew, pietruszka, buraki, pomidory. Mam też mały sad za domem - jabłka, gruszki, śliwki. Wiem, że może jeszcze na to za wcześnie, bo nie wiadomo czy i jakie to wszystko urośnie, ale jestem dobrej myśli ... ;) Proszę Was o polecenie mi sokowirówki, która będzie odpowiednia do wymienionych przeze mnie przed momentem warzyw i owoców. Urządzenie nie będzie nadmiernie eksploatowane, tzn. raz - dwa razy w tygodniu zrobię 4 porcje soku dla siebie, męża i dwójki dzieci. Liczę się z wydatkiem rzędu - 300 zł (+/- 50 zł).
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Najlepsze opinie ↑