Profil na FB

Zakupy

Wszystko to co wiąże się z szeroko pojmowanym kupowaniem. Znajdziesz tutaj porady zakupowe, wskazówki, polecane artykuły oraz informacje o promocjach oraz przecenach. Dowiesz się także jakie przysługują Ci prawa jako kupującemu, a także na co powinieneś szczególnie zwracać uwagę gdy robisz zakupy.

Bezpieczne zakupy internetowe, czyli jak kupować?

Miniaturka – url z napisem Secure

Od kilkunastu lat obserwujemy stopniowe przenoszenie się handlu detalicznego do Internetu. W minionym roku przez Internet sprzedano towary na kwot ponad 30 mld złotych. To oczywiście nie koniec, bo rynek rośnie bardzo dynamicznie.

Czytaj więcej...

Czym się różni przecena od promocji?

Miniaturka – promocja, a przecena

W sklepach jesteśmy wręcz bombardowani sloganami, które mają zachęcić nas do zakupów. Okazje, promocje, przeceny … już nawet mało kto to rozróżnia, a szkoda. W tym artykule chciałbym pokazać Wam różnicę między promocją, a przeceną, bo jak pewnie się domyślacie to nie jest to samo.

Czytaj więcej...

Czy ulegasz zakupom impulsywnym?

Ikona – szybkie zakupy

Czy zdarza Ci się kupować pod wpływem chwili? Jeżeli tak, to nie jesteś sam. Zakupy impulsywne, bo taką noszą oficjalną nazwę, zdarzają się każdemu z nas. Oczywiście wiele zależy od naszych indywidualnych predyspozycji, jednak wszyscy jesteśmy na nie narażeni. O tych skłonnościach wiedzą ludzie zajmujący się sprzedażą i oczywiście to wykorzystują.

Czytaj więcej...

Słownik pojęć związanych z zakupami

Przesyłki wyjmowane z ekranu monitora

Zakupy internetowe są coraz popularniejsze. Z kupowaniem przez internet wiąże się kilka ważnych pojęć, które warto znać. Wiedza ta pozwoli Ci uniknąć wielu błędów, które mogą okazać się kosztowne dla Twojego portfela. Dlatego zachęcam do poniższej lektury.

Czytaj więcej...

Jak się nie dać zmanipulować w sklepie?

Zakupy w hipermarketach są obecnie bardzo popularne. Przyciąga nas do nich przede wszystkim szeroki asortyment oraz niskie ceny. Warto jednak wiedzieć, że duże sklepy stosują różnego rodzaju sztuczki, które mają na celu zachęcić nas do robienia możliwie jak największych zakupów. Dlatego często kupujemy produkty, które po głębszym zastanowieniu są zbyteczny, a my niepotrzebnie wydajemy pieniądze.

Czytaj więcej...

Rynek e-commerce w liczbach

Miniaturka z wykresem

Nieco ponad 20 lat temu w Internecie pojawił się pierwszy sklep online. Należał on do sieci Pizza Hut. Pewnie mało kto spodziewał się, że za 20 lat globalna sprzedaż w Internecie przekroczy bagatela 1 bilion dolarów.

Czytaj więcej...

Starożytne sklepy i zakupy

Starożytny sklep

Domy towarowe, sklepy, bazary, to wbrew pozorom nie wymysł dzisiejszej cywilizacji. Już w starożytnym świecie istniał zbliżony do naszego model zakupów. Największe osiągnięcia na tym polu mają oczywiście Grecy oraz Rzymianie, który stworzyli podwaliny pod dzisiejszy handel.

Czytaj więcej...

Chronologia zakupów internetowych

Historia zakupów online

Zakupy internetowe biją rekordy popularności. Szacuje się, że w 2014 roku wartość polskiego rynku e-commerce sięgnie 35 mld zł! Trzeba przyznać, iż jest to niebagatelna kwota, zważywszy chociażby na to, że polskie firmy zaczęły handlować przez internet stosunkowo niedawno.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Kiedy robić zakupy za granicą?