Profil na FB

Urządzenia RTV

Sam skrót pochodzi od słów Radio TV. Tak więc w zamyśle kategoria ta miałaby określać radioodbiorniki oraz telewizory. Jednak wraz z rozwojem technologii do tej kategorii zaczęto zaliczać również odtwarzacze DVD, kamery, magnetowidy oraz tzw. sprzęt Hi-Fi. Jeżeli interesuje Cię tego typu tematyka, to zapraszam do zapoznania się z wpisami poniżej.

Jakich akcesoriów potrzebuje Twój telewizor?

Zdjęcie poglądowe telewizora

Współczesne telewizory to nie tylko możliwość oglądania filmów, ale również surfowanie po Internecie, Skype, YouTube itp. Już sam pilot nie wystarcza, aby korzystać z wszystkich usług. Konieczny jest zakupów akcesoriów, które poprawią naszą interakcję z telewizorem.

Czytaj więcej...

HbbTV czyli z czym to się je?

Zrzut ekranu HbbTV

Nie tak dawno TVP chwaliło się wdrożeniem nowej technologii o nazwie HbbTV. Dobrze pamiętam 2012 roku i jeden z meczów na Euro 2012, kiedy to komentator informował o możliwości śledzenia na ekranie telewizora tych samych statystyk meczowych co on. Wystarczyło mieć tylko telewizor wspierający HbbTV.

Czytaj więcej...

Czym jest Ultra HD (4K)?

Ultra HD

Pierwsze urządzenia pracujące w rozdzielczości Full HD (1080p) zaczęły pojawiać się pod koniec lat 90. XX wieku. Na rynku konsumenckim sprzęt tego typu upowszechnił się 5 – 10 lat temu. Obecnie doświadczamy kolejnej rewolucji w jakości wyświetlania obrazu.

Czytaj więcej...