Profil na FB

Blog na temat elektroniki użytkowej

Niniejszy blog zawiera artykuły związane z szeroko rozumianą elektroniką użytkową. Zawarłem tutaj informacje trochę o RTV, trochę o AGD, jeszcze trochę na temat telefonów GSM. Sprzęt komputerowy również nie jest mi obcy, więc będziesz mógł tutaj także znaleźć coś na ten temat. Będą się starał pisać o tym co nowego dzieje się na rynku w obrębie wyżej wymienionych obszarach.

Jak zabezpieczyć smartfon przed cyberatakami?

Ikona baterii

W erze cyfrowej, smartfony stały się nieodzownym narzędziem naszej codzienności. Umożliwiają nie tylko komunikację, ale także pracę, naukę, zakupy, rozrywkę i wiele innych czynności. Jednak, jak każde urządzenie połączone z Internetem, są one również podatne na cyberataki.

Czytaj więcej...

Jak przedłużyć działanie baterii?

Ikona baterii

Być może zauważyłeś, że pomimo postępu technologicznego, wydajność akumulatorów w telefonach jakby stała w miejscu. Jest to pozorne odczucie, gdyż obecnie produkowane telefony (zwane smartfonami) oferują coraz to nowe funkcje oraz możliwości. Jeszcze kilkanaście lat temu telefon pozwalał jedynie na wysyłanie wiadomości SMS oraz na wykonywanie rozmów głosowych, a podstawowe informacje pokazywane były na niewielkim wyświetlaczu monochromatycznym.

Czytaj więcej...

Jaki kupić telefon w cenie do 800 zł?

Zdjęcie poglądowe telewizora

W takiej kwocie dostaniemy już całkiem przyzwoity sprzęt, który poradzi sobie nawet z bardziej zaawansowanymi grami oraz aplikacjami, a dodatkowo zaoferuje nam dobrą jakość wyświetlacza, często bogaty zestaw czujników oraz moduły do nawigacji satelitarnej, a wszystko to wraz z płynnie działającym systemem.

Czytaj więcej...

Jakich akcesoriów potrzebuje Twój telewizor?

Zdjęcie poglądowe telewizora

Współczesne telewizory to nie tylko możliwość oglądania filmów, ale również surfowanie po Internecie, Skype, YouTube itp. Już sam pilot nie wystarcza, aby korzystać z wszystkich usług. Konieczny jest zakupów akcesoriów, które poprawią naszą interakcję z telewizorem.

Czytaj więcej...

12 urządzeń, które przydadzą Ci się w kuchni

Zdjęcie poglądowe kuchni

Kuchnia to dla wielu ulubione miejsce. Nie każdy jednak lubi gotować. Na szczęście producenci sprzętu AGD zadbali także o tych, którzy nie zostali obdarowani talentem kulinarnym. W poniższym artykule znajdziesz 12 urządzeń, które z pewnością przydadzą Ci się w kuchni. Niektóre z nich niekoniecznie związane są bezpośrednio z gotowaniem, jednak ułatwią, albo uatrakcyjnią Ci pobyt w kuchni.

Czytaj więcej...

Co zrobić, aby lodówka zużywała mniej prądu?

Mimo tego, że producenci lodówek z każdym modelem wprowadzają różne modyfikacje, które mają na celu obniżenie zużycia energii, to i tak lodówka jest tym urządzeniem, które pochłania największą część naszych wydatków za energię elektryczną. Szacuje się, że nawet 25 – 35% kosztów prądu w przeciętnym gospodarstwie domowym przypada właśnie na lodówkę.

Czytaj więcej...

Jak efektywnie wyczyścić piekarnik?

Komora piekarnika w środku

Czyszczenie piekarnika, to chyba jedna z najmniej lubianych czynności w kuchni. Tłuste plamy oraz zaschnięte resztki jedzenia potrafią spędzić sen z powiek niejednej pani domu. Problem jest tym większy, im dłużej odwlekamy zrobienie porządku w piekarniku.

Czytaj więcej...

Bezpieczne zakupy internetowe, czyli jak kupować?

Miniaturka – url z napisem Secure

Od kilkunastu lat obserwujemy stopniowe przenoszenie się handlu detalicznego do Internetu. W minionym roku przez Internet sprzedano towary na kwot ponad 30 mld złotych. To oczywiście nie koniec, bo rynek rośnie bardzo dynamicznie.

Czytaj więcej...