Profil na FB

Inne

Tutaj znajdziesz wszystko to, co nie zostało zakwalifikowane do żadnej z powyższych kategorii, ale jest z pewnych względów istotne, aby o tym napisać. Pamiętaj, że "inne" to nie znaczy, że gorsz, gdyż z pewnością tutaj również będziesz mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Open source zamiast programów komercyjnych?

Programy Open Source

Obok komercyjnego rynku aplikacji prężnie rozwija się ruch wolnego oprogramowania. W takim razie czy najpopularniejsze płatne programy posiadają swoje darmowe odpowiedniki? W większości przypadków odpowiedź będzie twierdząca. Dlaczego w takim razie wszyscy nie korzystają z bezpłatnych aplikacji?

Czytaj więcej...

TOP 15 wynalazków ostatnich 25 lat

Top 15 ostatnich 20 lat

Do napisania tego artykułu skłoniły mnie opinie niektórych ludzi, którzy twierdzą, że po epoce dynamicznego rozwoju technologi użytkowych, zwłaszcza tych z pierwszej połowy XX wieku (telewizja, telefon, radio), obecne, czyli przez ostatnie 25 lat, tak naprawdę niewiele się wydarzyło.

Czytaj więcej...

Lepsza ochrona danych osobowych w Internecie

Nowe rozporządzenie UE

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie bardzo wiele zmieni się w zakresie ochrony danych osobowych, a wszystko za sprawą Parlamentu Europejskiego, który pracuje nad nowymi przepisami w tym zakresie. Konkretniej chodzi tutaj o tak zwane „prawo do bycia zapomnianym”.

Czytaj więcej...