Profil na FB

Telefony

Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie życia bez urządzeń mobilnych. Chyba najpopularniejszymi w ostatnim czasie urządzeniami tego typu są telefony komórkowe. Często spotykamy się również z określeniem smartfony. Urządzenia te są po prostu czymś z pogranicza telefonów, a tak zwanych komputerów kieszonkowych, które występują również pod nazwą PDA. Tak kategoria opisuje właśnie tego typu sprzęt.

Jak zabezpieczyć smartfon przed cyberatakami?

Ikona baterii

W erze cyfrowej, smartfony stały się nieodzownym narzędziem naszej codzienności. Umożliwiają nie tylko komunikację, ale także pracę, naukę, zakupy, rozrywkę i wiele innych czynności. Jednak, jak każde urządzenie połączone z Internetem, są one również podatne na cyberataki.

Czytaj więcej...

Jak przedłużyć działanie baterii?

Ikona baterii

Być może zauważyłeś, że pomimo postępu technologicznego, wydajność akumulatorów w telefonach jakby stała w miejscu. Jest to pozorne odczucie, gdyż obecnie produkowane telefony (zwane smartfonami) oferują coraz to nowe funkcje oraz możliwości. Jeszcze kilkanaście lat temu telefon pozwalał jedynie na wysyłanie wiadomości SMS oraz na wykonywanie rozmów głosowych, a podstawowe informacje pokazywane były na niewielkim wyświetlaczu monochromatycznym.

Czytaj więcej...

Jaki kupić telefon w cenie do 800 zł?

Zdjęcie poglądowe telewizora

W takiej kwocie dostaniemy już całkiem przyzwoity sprzęt, który poradzi sobie nawet z bardziej zaawansowanymi grami oraz aplikacjami, a dodatkowo zaoferuje nam dobrą jakość wyświetlacza, często bogaty zestaw czujników oraz moduły do nawigacji satelitarnej, a wszystko to wraz z płynnie działającym systemem.

Czytaj więcej...

Historia telefonów komórkowych

Stary telefon z czasów II Wojny Światowej

Telefony komórkowe na dobre zadomowiły się na rynku dopiero w XXI wieku. W latach 90. minionego stulecie urządzenia te co prawda były już dostępne w sprzedaży, jednak ich popularność nie była zbyt duża, a w każdym bądź razie daleko było im pod tym względem do telefonów stacjonarnych. Jak jednak wyglądał rozwój telefonii komórkowej jeszcze wcześniej? O tym dowiesz się w artykule poniżej.

Czytaj więcej...

Kradzież telefonu - co należy zrobić?

Kradzież telefonu

Nikt nie chciałby się znaleźć w sytuacji, gdy nagle dostrzegamy, że nasza kieszeń, w której przed momentem był telefon, jest pusta. Co wtedy zrobić? Próbować zadzwonić na numer zgubionego telefonu i liczyć na uczciwość znalazcy? A co jeżeli aparat został skradziony i ostatnią rzeczą jaką chce zrobić „nowy właściciel” jest jego zwrot?

Czytaj więcej...

Porównanie mobilnych OS

Mobilne systemy operacyjne

Urządzenia mobilne oferowane są z różnymi systemami operacyjnymi. Na rynku istnieje ich około 10. Jednak tak naprawdę, to liczą się tylko 4 z nich: iOS, Android, Windows Phone oraz BlackBerry OS. Jakie są różnice pomiędzy nimi? Aby się o tym przekonać zapraszam do zapoznania się z zestawieniem poniżej.

Czytaj więcej...

Jak przedłużyć żywotność telefonu?

Jak przedłużyć żywotność telefonu

Jak każde urządzenie, tak również telefon komórkowy z czasem się zużywa, psuje i staje się bezużyteczny. Przestrzegając jednak kilku podstawowych rad, mamy szanse na maksymalne wydłużenie jego żywotności. Większość wskazówek jest stosunkowo prosta i nie wymaga od nas zbyt dużego zaangażowania.

Czytaj więcej...