Prezentujemy poniżej aktualny ranking sokowirówek. Zestawienie powstało na podstawie popularności urządzeń. Przy każdym produkcie znajduje się odnośnik, który prowadzi do listy sklepów z wybraną sokowirówką. Ranking aktualizujemy kilkanaście razy w miesiącu.
*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Liczba prędkości: część sokowirówek może pracować jedynie ze stałą prędkością, która zdefiniowana jest przez producenta. Zdecydowana większość modeli umożliwia jednak skokową zmianę prędkości. Wśród dostępnych urządzeń znajdziemy takie o 2, 3, 4, albo 5 biegach. Im jest ich więcej, tym jesteśmy w stanie bardziej precyzyjnie dopasować obroty, do aktualnie obrabianych owoców / warzyw. W sprzedaży dominują sokowirówki z 2 biegami, o czym zresztą możesz się przekonać analizując ranking powyżej.
Moc urządzenia: im urządzenie posiada większą moc, tym jest w stanie radzić sobie z bardziej twardymi produktami. Na rynku dostępne są modele o bardzo dużej rozpiętości tego parametru - od 150 do nawet 2 000 W. Z miękkimi owocami i warzywami takimi jak pomidory, jabłka, ogórki, gruszki, da sobie radę już sokowirówka 200 - 300 Watowa. Natomiast selery, marchew, buraki, pietruszka, to konieczność zakupu urządzenia przynajmniej 400 Watowego. Warto jeszcze dodać, że modele o mocy większej niż 1000 W, dedykowane są bardziej profesjonalnym zastosowaniom, gdzie po pierwsze muszą sobie radzić z bardzo wyszukanymi produktami, a po drugie muszą pracować przez długi czas.
Nie ma to jak świeży sok. Bardzo polecam pić przynajmniej jedną szklankę dziennie, najlepiej ze swoich owoców / warzyw. Idealnie do tego nadają się jabłka, gruszki oraz marchew. Można też mieszać różne owoce / warzywa, wtedy sok jest bardzo pożywny i ma unikatowy smak.
Polecam mieszać ze sobą różne owoce oraz warzywa, wtedy otrzymamy zupełnie nowe smaki, a co jeszcze ważniejsze, dostarczymy sobie dobrze zbilansowaną mieszankę witamin i minerałów. Ja np. często robię sok ze szpinaku, ananasów oraz bananów. Szpinak dostarcza dużą ilość żelaza, witaminę K i błonnik, natomiast ananas oprócz oczywiście niewątpliwych zalet prozdrowotnych, dodaje świeżości i słodyczy, a banan to oczywiście duża dawka potasu, ale też nadaje gęstszą konsystencję całości. Co do samej sokowirówki to raczej polecam takie, które nie obracają się za szybko, bo wtedy więcej wartości odżywczych zostaje, chociaż czytałam, że robiono badania i wbrew pozorom różnice nie były duże.
W tym roku posadziłam pierwszy raz warzywa w przydomowym ogródku - jest to marchew, pietruszka, buraki, pomidory. Mam też mały sad za domem - jabłka, gruszki, śliwki. Wiem, że może jeszcze na to za wcześnie, bo nie wiadomo czy i jakie to wszystko urośnie, ale jestem dobrej myśli ... ;) Proszę Was o polecenie mi sokowirówki, która będzie odpowiednia do wymienionych przeze mnie przed momentem warzyw i owoców. Urządzenie nie będzie nadmiernie eksploatowane, tzn. raz - dwa razy w tygodniu zrobię 4 porcje soku dla siebie, męża i dwójki dzieci. Liczę się z wydatkiem rzędu - 300 zł (+/- 50 zł).
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach