*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Wielkość: w sprzedaży znajdziemy zarówno bardzo małe, jak i bardzo duże multicookery. Najmniejsze modele mają około 1 litr pojemności. Sprawdzą się one wtedy, gdy gotujemy dla 1 - 2 osób. Największe urządzenia mogą mieć nawet 12 litrów pojemności! Z kolei najchętniej konsumenci kupują modele o pojemności między 3 a 5 litrów (są one również najpopularniejsze w zaprezentowanym rankingu).
Moc: parametr ten jest w dużej mierze dodatnio skorelowany z pojemnością. Generalnie im moc jest większe (przy tej samej wielkości multicookera), tym czas przygotowywania potraw powinien być szybszy. Wśród modeli dostępnych na rynku znajdziemy takie o mocy od 200 do 1200 Wat.
Trochę wstyd mi o tym mówić, ale niestety bardzo słabo gotuję. Wzięło się to stąd, że po prostu moja mama, a wcześniej babcia same gotowały, a ja zamiast coś podpatrzeć to trzymałam się zawsze z dala od garnków ... . Teraz jestem po ślubie, wyprowadziłam się i mam pewien problem. Nie będę dzwonić ciągle do mamy i pytać co mam dodać, jak długo gotować / piec, jak przyprawić itp. Kiedyś oglądałam film w Internecie, gdzie ktoś gotował za pomocą multicookera i generalnie bardzo chwalił. Jak czytałam trochę o tym, to rzeczywiście niby wszystko gotuje się w nim automatycznie, że są gotowe programy, przepisy itd. Proszę o opinię czy tak to rzeczywiście wygląda? Czy dla osoby, która raczej źle radzi sobie w kuchni, takie urządzenie może być pomocne?
Ja mam multicooker od prawie dwóch lat, ale nie dlatego że nie umiem gotować, ale po prostu chciałam trochę oszczędzić czasu. Dodaję odpowiednie składniki, ustawiam program i idę zająć się innymi rzeczami. Oczywiście jak ktoś nie radzi sobie z gotowaniem to wydaje mi się, że on odczuje jeszcze więcej zalet tego urządzenia, bo naprawdę niesamowicie ułatwia przygotowywanie różnych posiłków i to naprawdę można tutaj mówić o całej palecie dań tych gotowanych, smażonych, duszonych, pieczonych, gotowanych na parze. Jak będziesz kupować to zwróć uwagę czy jest funkcja opóźnionego startu – ja często z niej korzystam, np. ustawiam sobie rozpoczęcie pracy za godzinę + wiem, że dany program potrzebuje 1 godz. i mogę spokojnie przez 2 godz. zająć się czymś innym, a jak wrócę to mam świeży, ciepły posiłek. Ja tego nie mam u siebie, ale wiem że są modele, które same rozpoznają rodzaj produktów i automatycznie dobierają czas pracy i temperaturę – to pewnie też może Ci się przydać.
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach