Profil na FB

Historia technologii użytkowych

Ciekawostki komputerowe

W ciągu ostatnich 150 lat doświadczyliśmy niesamowitego skoku technologicznego. Nigdy w historii naszej cywilizacji nie powstało tak wiele zaawansowanych urządzeń oraz rozwiązań. Zachęcam do zapoznania się z infografiką, w której znajdziesz chronologicznie przestawione największe odkrycia związane z technologiami użytkowymi, z których korzystamy do dnia dzisiejszego.

Infografika – rozwój technologii użytkowych na linii czasu

Najlepsze opinie ↑

+4[4]
#Viva 9 lat temu
Ciekawe jak będzie wyglądał świat za 50 lub 100 lat skoro technologia tak szybko się rozwija. Kiedyś widziałem takie obrazki (rysunki) jak ludzie z przełomu XIX i XX wieku wyobrażali sobie świat za 100 lat. To co zwróciło moją uwagę to fakt, że ich prognozy się w ogóle nie sprawdziły. Pokazuje to, że bardzo trudno przewidzieć w którą stronę pójdzie rozwój nauki. Tak czy inaczej XX wiek był chyba najbardziej przełomowym, a wiele wskazuje na to, że XXI go jeszcze przebije pod tym względem, chyba że stworzymy coś, co doprowadzi do naszej zagłady, bo taki scenariusz jest przecież prawdopodobny.

A co do kierunku rozwoju najbliższej przyszłości, to małą podpowiedź daje Google Glass i Oculus Rift, czyli wynalazki związane z wirtualną rzeczywistości. Chyba tego typu gadżety będą dominować w najbliższym czasie.
Odpowiedz

Dodaj opinię


Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.