Profil na FB

Radioodbiorniki retro - ranking marzec 2024 *

Aktualizacja:

1. Hyundai RC-606

Producent: Hyundai
Model: RC-606
Sposób zasilania: Sieciowe
Typ: radio z CD

2. Eltra Mewa Czarne

Producent: Eltra
Model: Mewa Czarne
Sposób zasilania: sieciowe
Zakres częstotliwości: FM, LW
Typ: radio
Budzik: nie

3. Eltra Mewa (K3S225SS0500)

Producent: Eltra
Model: Mewa (K3S225SS0500)
Sposób zasilania: sieciowe
Zakres częstotliwości: FM, LW
Typ: radio
Budzik: nie

4. Hyundai RA104

Producent: Hyundai
Model: RA104
Sposób zasilania: sieciowe
Zakres częstotliwości: AM, FM
Typ: radio
Budzik: nie

5. Roadstar TRA-1957

Producent: Roadstar
Model: TRA-1957
Sposób zasilania: bateryjne, sieciowe
Zakres częstotliwości: FM, LW, MW
Typ: radio

6. Hyundai PR 100

Producent: Hyundai
Model: PR 100
Sposób zasilania: Bateryjne, Sieciowe
Zakres częstotliwości: AM, FM
Typ: radio
Budzik: nie

Ranking popularności producentów urządzeń

Zestawienie tabelaryczne producentów w TOP 6
PozycjaProducentIlość urządzeńUdział procentowy
1.Hyundai350%
2.Eltra233.3%
3.Roadstar116.7%

*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarce skapiec.pl (większa popularność, wyższa pozycja).

Najlepsze opinie ↑

0[0]
#Justyna 1 rok temu
Zawsze miałam słabość do takich staroci ... Wiem, że tutaj nie chodzi o stare urządzenia dosłownie, a bardziej takie stylizowane na poprzednią epokę, ale musicie przyznać, że modele z dawnych lat miały w sobie to coś. Nie potrafię tego nazwać, ale wydaje mi się, że były projektowane z dużo większą dbałością o detale i miały w sobie duszę - wiem, że brzmi to górnolotnie, ale ja naprawdę tak to odbieram. Nie wiem skąd to się u mnie wzięło. Być może stąd, że często odwiedzałam w młodości moją babcię na wsi, a ona w domu miała taki stary telewizor, radio, zegar, a mnie się to bardzo podobało i teraz jako osoba dorosła patrzę na to wszystko z dużym sentymentem. Tak czy inaczej bardzo podobają mi się takie rzeczy.
Odpowiedz
+1[1]
#Mateusz 1 rok temu
Jestem pasjonatem starych urządzeń retro, zwłaszcza radioodbiorników, ale nie tylko. Kolekcjonuję modele z różnych okresów. Generalnie im model starszy, tym go bardziej cenię, chociaż to nie jest regułą. Czasami można znaleźć modele rzadkie, z limitowanej serii, które wcale stare nie są, ale są bardzo cenione i wielu takich mi brakuje i chętnie bym je kupił. Skupiam się przede wszystkim na radiach z epoki PRL, ale nie tylko z Polski, ale wszystkich państw byłego Bloku Wschodniego. Zainteresuję się jednak każdym modelem, który ma jakąś duszę w środku. Urządzenia mogą być uszkodzone, zniszczone - chętnie podejmę się renowacji, ale naturalnie lepiej jak będą w jak najlepszym stanie i niech mają jak najwięcej oryginalnych części. Jeżeli macie takie to proszę o kontakt - z pewnością dojdziemy do porozumienia! Przepraszam, że ni stąd, ni zowąd tak pod rankingiem piszę, ale tematycznie przynajmniej trochę się wstrzeliłem...
Odpowiedz

Dodaj opinię o rankingu


Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pokaż tylko...