Poniżej zaprezentowano najpopularniejsze kina domowe w danym miesiącu. Po kliknięci we właściwy odnośnik zostaniesz przekierowany do listy sklepów, które w swojej ofercie posiadają wybrane przez Ciebie kino domowe.
*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Łączna moc: podawana jako całkowita moc zestawu. W specyfikacjach znajdziemy zwykle moc RMS, czyli moc jaka jest możliwa do uzyskania przez głośniki w dłuższym przedziale czasu. Producenci podają też czasami tzw. moc PMPO. Jej wartość ma niewielkie znacznie dla konsumenta, gdyż jest to moc uzyskiwana przez bardzo krótki czas (liczony nawet w milisekundach).
Uważa się, że do pomieszczenia o powierzchni 25 m2, głośniki powinny dysponować łączną mocą około 500 Wat RMS.
Ilość kanałów: w sprzedaży oferowane są zestawy w systemie 2.1, 4.1, 5.1 (najchętniej wybierane, co sugeruje również powyższy ranking), 7.1 oraz 5.0. Pierwsza wartość odnosi się do ilości głośników przenoszących dźwięk w pełnym paśmie, a druga do ilości głośników niskotonowych (subwooferów). Dla przykładu system 5.1 oznacza, że kino domowe dysponuje 5 głośnikami pracującymi w pełnym zakresie oraz 1 subwooferem.
Łącze Ethernet: pozwala na podłączenie kina domowego do Internetu. Pozwoli to nam np. na słuchanie radia internetowego.
Wejście HDMI: obecnie to obligatoryjne złącze dla każdego kina domowego. Podłączymy za jego pomocą odtwarzacz Blu-ray (DVD), konsolę do gier, projektor oraz telewizor. Zestaw powinien dysponować kilkoma złączami HDMI (przynajmniej trzema).
Złącze USB: za jego pomocą podłączymy pendrive, aparat cyfrowy oraz odtwarzacz muzyczny. Pozwoli to nam na oglądanie filmów lub odtwarzanie muzyki. Pamiętajmy, że w niektórych zestawach port USB pełni jedynie rolę serwisową (za jego pomocą zaktualizujemy np. oprogramowanie).
Karta WiFi: ma podobne zastosowanie do złącza Ethernet, z tą różnić, że tutaj połączenie z Internetem realizowane jest bezprzewodowo.
A ja ostatnio sprawiłem sobie zestaw siedmiokanałowy, który w połączeniu z telewizorem 85 cali daje niesamowity efekt. Naprawdę nie sądziłem, że w domu mogę poczuć się niemal jak na sali kinowej. Przyznam, że trochę było pracy z rozprowadzeniem kabli (nie chciałem po Bluetooth), ale wszystko się finalnie udało. Wspomnę, że myślałem nawet o TV 100 cali i więcej, ale na chwilę obecną ich ceny są kosmiczne (powyżej 10 tyś. zł), więc zostałem przy 85 calach, ale on i tak sprawia niezłe wrażenie (wcześniej miałem 55 cali). Jednak najbardziej cieszy mnie ten efekt przestrzennego dźwięku. Gdy macie dookoła siebie 7 głośników, to wierzcie mi, że czujecie się jakbyście naprawdę byli w centrum wydarzeń. Polecam raz jeszcze taką konfigurację.
Mam pewien problem z kinem domowym. Na początku napiszę, że kupiłem je około 3 lata temu, więc gwarancji na nie już nie mam. Wszystko dotychczas działało w nim bez zarzutu. Od kilku tygodni słychać jakieś buczenie. Co ciekawe oddałem zestaw do naprawy. Głośniki oraz cała reszta wydają się być dobre, bo serwisant wszystko sprawdził i nawet przy mnie pokazał, że dźwięk jest idealny. Najlepsze jest to, że przywiozłem zestaw do domu, podłączyłem go i u mnie jest słychać to charakterystyczne buczenie. Podłączyłem wszystko pod monitor, żeby wyeliminować telewizor, bo myślałem, że może tutaj leży przyczyna, jednak nic to nie zmieniło. Przepiąłem wszystko pod inny kontakt (na drugim piętrze), ale nadal jest to samo. Kable są na pewno dobre, ponieważ na tych samych przewodach wszystko działało, gdy testowaliśmy w serwisie. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Nie będę chyba znów woził do naprawy, bo już wiem, że to tak jakby jest problem tylko u mnie w domu tylko z czym? Mam pewne przypuszczenia, ale nie wiem na pewno. Otóż mniej więcej w tym czasie mój sąsiad założył panele na dachu. Czy uważacie, że to może powodować jakieś zakłócenia w sieci? Bo nic innego mi już nie przychodzi do głowy.
Czy ten zestaw Samsung HT-E355 będzie pasował do pokoju o powierzchni 30 m2? Nie chcę aby był za cichy. Zbyt głośny również nie powinien być, bo wydam pieniądze, a i tak nie wykorzystam w pełni jego mocy. Ten model dałem jako przykład, bo najbardziej przypadł mi do gustu. Jeżeli uważacie, że coś innego byłoby lepsze, to czekam na propozycje.
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Pokaż więcej...
Zgadzam się na zapisywanie Cookie (możesz również nacisnąć "Krzyżyk", aby wyrazić zgodę):
Opinie o produktach