Poniżej masz możliwość zapoznania się z 20 najpopularniejszymi myszami do komputera. Ranking ten podlega ciągłej aktualizacji, co sprawia, że zawsze masz dostęp do najświeższych informacji. Klikając w odnośnik, który znajduje się przy danym produkcie, zostaniesz przeniesiony do listy sklepów, które posiadają daną mysz w swojej ofercie.
*Uwaga: powyższe zestawienia tworzone są w oparciu o popularność produktów w porównywarkach cen (większa popularność, wyższa pozycja).
Porady przed zakupem (znacznie parametrów)
Interfejsy: kilka lat temu dominowało złącze PS/2. Obecnie rynek należy do myszek podłączanych za pomocą USB. Nieco mniej popularne są myszki bezprzewodowe, które komunikują się z komputerem (laptopem) poprzez moduł Bluetooth, który wpinamy w port USB (zasięg około 10 metrów).
Rozdzielczość: określa ona dystans jaki pokona kursor, po przesunięciu myszki o jeden cal. Jeżeli dpi w naszym urządzeniu wynosi 800, to gdy przesuniemy mysz o 1 cal (2,54 cm), to kursor na ekranie przemieści się o 800 pikseli w wybranym kierunku.
Oferowane w sprzedaży myszki mogą mieć od 800 do nawet 8200 dpi, z czego najpopularniejsze jest DPI na poziomie 1600. Warto zauważyć, że wartość tego parametru może być zwykle regulowana w dół, za pomocą dostarczonego przez producenta oprogramowania.
Ilość przycisków: w sprzedaży najwięcej jest urządzeń z trzema przyciskami (lewy - przycisk wyboru, prawy - menu kontekstowe oraz rolka do przewijania strony). Wśród graczy popularne są myszki, które posiadają kilka dodatkowych przycisków, którym można przypisać określone czynności w grze.
Rodzaj: w myszkach możemy spotkać dwa rodzaj sensorów - optyczne (tanie, mogą pracować na bardzo różnych powierzchniach, uzyskiwane są niższe wartości DPI) oraz laserowe (droższe, wyższe wartości DPI, wymagają gładkich powierzchni).
Przeznaczenie: w laptopach wykorzystuje się nieduże oraz lekkie myszki, które zwykle podłączamy bezprzewodowo za pomocą interfejsu Bluetooth. Do domu lub biura zaleca się modele o ergonomicznej budowie, które będą dobrze dopasowane do dłoni. Z kolei gracze będą korzystać z urządzenia o zwiększonej wytrzymałości, wysokiej rozdzielczości oraz z dodatkowymi, programowalnymi przyciskami.
To jeszcze przypatrzcie się Pantherise Venom II - to taki dedyk od Fantecha ale coś czuję, że może na rynku namieszać. Debiut ale mysza kozak. I w dodatku w śmiesznej cenie
Chciałbym kupić nową myszkę. Problem w tym, że komputer jest wykorzystywany zarówno do gier, jak i do pracy. Podoba mi A4Tech Bloody Gamming V7 (pierwsze miejsce w rankingu), ale nie za bardzo wiem, czy sprawdzi się także w codziennym użytkowaniu? Wygląda na to, że jest duża, czy to nie będzie męczyć dłoni?
Informujemy, iż wprowadzone przez Ciebie dane osobowe w powyższym formularzu komentarza będą wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi na niniejszej stronie. Więcej informacji w polityce prywatności.
Opinie o produktach